Leták se základními informacemi ke stažení

 
Předběžná nezávazná přihláška
 

Výroční zpráva 2016

Výroční zpráva

 

Sponzoři a spolupráce

www.zeleneoazy.cz www.ndacepartnerstvi.cz www.molcesko.cz www.www.lidl.cz www.sklizeno.cz www.sita.cz www.livebox.cz www.brno.cz www.brno-lisen.cz www.nadacnifond.avast.cz www.nalontu.cz www.toactivity.cz www.outdoorkids.cz

náš tým

Všechny naše pedagožky a pedagogové mají praxi nejen v učitelství, ale také jako organizátoři táborů, vedoucí kroužků, osobní asistenti.

O jejich zájmech a vzdělání se můžete dočíst níže.

 

Klára Krchňavá (zakladatelka, organizační vedení)

 

Narodila se a své dětství prožila v Jižních Čechách. Vystudovala obor Speciální pedagogika na UK v Praze, a obor Etika na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Vzdělání si doplňuje dalšími kurzy. V životě ji nejvíce ovlivnil a nasměroval kurz Respektovat a být respektován s manželi Kopřivovými.

Velkou inspirací jsou pro ni její dvě báječné děti.

Je zakladatelkou Dětského lesního klubu Stromík v Pozořicích (2010) a Dětského lesního klubu Mariánka v Brně-Líšni (2012). Stará se o organizaci aktivit, o provoz zázemí a komunikaci s rodiči, je pedagog. Při obou školkách založila a střídavě také vede kroužek Výletníček a Zvoneček pro maminky s dětmi do tří let. Pro ZŠ ve Viničných Šumicích realizuje zájmový environmentální kroužek Poználek.

 

 

Věra Špičková (pedagog)

 

Vystudovala jsem učitelství pro MŠ na Střední pedagogické škole v Kroměříži. Před studiem divadelního manažerství na JAMU jsem pracovala mimo jiné jako učitelka ve školce i au pair v Anglii. Poté jsem v Brněnském kulturním centru pomáhala organizovat divadelní festivaly. Jsem máma od tří dětí, nejmladšího můžete potkat sice zabláceného, ale spokojeného v Mariánce.

V dětech se snažím podporovat jejich přirozenou schopnost být šťastné a radovat se z maličkostí, naplňovat jejich touhu po vědění a zkoušení nových věcí, učit je prožitkem a hrou.

Pro svoje motto bych si vypůjčila název knihy od Roberta Fulghuma: „Vše co, opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce“.

Absolvované kurzy: Respektovat a být respektován, Základy dětského divadla

 

 

Lucia (Lujza) Hužvárová

 

Motto: „Kým dýcham, verím!“

 

Narodila som sa na Slovensku do rodiny, ktorá temperamentom pripomína skôr Talianov.

Študovala som sociálnu filozofiu. V Brne som to zavŕšila štúdiom environmentálnym.

Holistický prístup mi je preto blízky. Snažím sa skrze neho vnímať seba a všetko, čo je súčasťou života. Baví ma to! Aj vďaka tomu som mala možnosť pracovať s autistickým dievčatkom niekoľko rokov. Nejaký čas som lektorovala výtvarný krúžok v nízkoprahovom zariadení na Cejli. V Lipke som si spravila pedagogické minimum na vedenie voľnočasových aktivít a nejaký čas tam dobrovoľničila. Som členkou sociálneho družstva Tři ocásci, v rámci ktorého občasne vediem tvorivé dielne.

K mystike lesnej škôlky som pričuchla v lmš Stromík, ktorí spadá pod Kavyl. Zamilovala som sa! Bohatý, no krehký svet detí mi pripomína koreňovú sústavu flóry v dažďovom pralese. Ten ma fascinuje tiež, rovnako aj prírodné národy po celom svete. Som lektorkou v NaZemi, kde sa venujem globálne rozvojovým otázkam. Týmito cestami prepájam to, čo ma živý hlavne duševne. Láska k deťom a prírode – životu. Inšpiratívnou je pre mňa autorka Torey Hayden, ktorá je špeciálnym pedagógom a človekom s veľkým srdcom. To v povolaní sprievodkyne v lesnej škôlke naozaj potrebujem a chcem neustále rozvíjať. V Kvítku to môžem trénovať vďaka úžasným učiteľom – detičkám a skvelému týmu. Ďakujem!

 

 

Michal Kročil (pedagog)

 

Můj profesní životopis je pestré čtení. Po studiích na konzervatoři v Brně (obor hra na pozoun) a Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (obor teorie kultury), jsem postupně pracoval v muzeu, kulturním domě, v sociální oblasti, ve školských a vzdělávacích zařízeních. Krátce jsem si vyzkoušel i manuální práci, podnikání či práci v zahraničí. Svou pedagogickou činnost jsem zahájil již jako student konzervatoře, mám zkušenosti s prací s dětmi předškolního věku, prvního i druhého stupně ZŠ, krátce jsem učil na střední škole, přednášel jsem i dospělým (výcvik terénních sociálních pracovníků). Jako vedoucí i organizátor jsem se zúčastnil řady dětských táborů, pracoval jsem s dětmi z narušeného sociálního prostředí, dělal jsem asistenta dvěma chlapcům s diagnózou dětský autismus. Více než 30 let učím děti hře na dechové hudební nástroje (především zobcovou flétnu).

S manželkou Kamilou vychováváme tři děti, z prvního manželství mám již dospělého syna a dceru.

Na Kvítku mě fascinuje ta úžasná komunita, široké společenství dětí, rodičů a pedagogů, které spojuje jedna touha - vytvořit společný prostor, v němž se všichni cítí bezpečně a spokojeně. Těším se na každodenní setkávání s dětmi, kolegyněmi i rodiči, na výpravy do přírody za poznáním, tvořením či hrou, těším se na poobědové čtení pohádek i společný odpočinek. Kvítek mi zkrátka už přirostl k srdci..

 

 

Lada Vlčková (pedagog)

 

…Celá příroda je tou nejkrásnější učební látkou pro všechny děti i dospělé. Kde jinde je tak proměnlivě po celý rok než v přírodě, která sama dává podněty ke zkoumání a objevování…

Vystudovala jsem Obchodní střední školu s maturitou. Při práci jsem dálkově  studovala soukromou školu, Akademii Tabor v Praze, obor Léčebná pedagogika a sociální umění. Škola vychází z waldorfské pedagogiky podle Rudolfa Steinera a bere v potaz zdravý růst a vývoj osobnosti dítěte. Dále jsem absolvovala akreditovaný kurz pracovníka v sociálních službách a součástí kurzu byla zdravověda a první pomoc. Brigádně se věnuji hlídání dětí 8 let. Hlídám děti v dětském koutku a pomáhám s organizací víkendových a letních týdnů v dílně mládeže v soukromé organizaci.

Inspirací při práci s dětmi jsou mé 3 vlastní děti, které mě  učí vidět každý den jinýma očima.

 

 

Kristýna Bradáčová (dobrovolník)

 

Motto: Příroda nás učí mít oči a srdce otevřené

 

Vyrostla jsem sice na malém městě v centru Slovácka, ale každé léto už od mala trávím „venku“.

Mým největším koníčkem je příroda: Teoreticky – zajímají mě ptáci, kytky, stromy, zvířata i souvislosti. A prakticky – mám ráda táboření a toulky přírodou. Naplňuje mě předávání dobrých myšlenek, informací a nadšení druhým, proto ráda pracuji s dětmi. V Kvítku mohu pracovat a zároveň být venku, s dětmi. Pro mě ideální spojení.

Mám zkušenosti s vedením kroužků pro děti a dětských oddílu v rámci Ligy lesní moudrosti. Prošla jsem kurzy pro pedagogy volného času, Respektovat a být respektován a několika dalšími semináři s pedagogickou tematikou. Vystudovala jsem bakalářský obor péče o životní prostředí. Jsem máma tři dětí.

Kromě dobrovolničení v Kvítku sestavuji a aplikuji Výukové programy pro školní děti, poskytuji poradenství a přednáším o látkových plenkách. Mým nejvyšším zaměstnavatelem je planeta Země

 

Rychlý kontakt

777 145 343

info@lesnikvitek.cz

 

Další kontakty

 

 

 

 

 

 

© Dětský lesní klub Kvítek  | Webmaster pr@lesnikvitek.cz | Design & Hosting: LIVEBOX, a.s.